MENU PRO ZMĚNU

Vloženo: 10.2.2017 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 6361x

MENU PRO ZMĚNU

V letošním školním roce se naše škola přihlásila a byla vybrána do dotovaného projektu sdružení Tereza Menu pro změnu. Během podzimu proběhlo dotazníkové šetření, ze kterého poté členové Ekotýmu sestavili analýzu a následně plán činností, které budeme v rámci projektu plnit. Již v prosinci jsme začali s představením projektu, přiblížením problematiky zodpovědné spotřeby a vaření, zdravé výživy, hladu a přejídání, seznámili jsme se s pojmem fair trade a také průmyslovým zpracováním potravin a palmového oleje. Některé třídy si vaření hned také vyzkoušely, a nabídly své výtvory k ochutnání nejen spolužákům či učitelům, ale také kolemjdoucím, kteří jejich práci velice ocenili. Oceněni byli v rámci projektu také žáci, kteří používají opakovaně krabičky na svačiny a tím šetří životní prostředí, a k velkým změnám došlo také ve školním krámku, kde během analýzy členové Ekotýmu navrhli několik změn a doplňků sortimentu.  Další realizace změn a zajímavé akce nás čekají na jaře a tak se máme na co těšit.

Tento projekt probíhá za finanční podpory Evropské unie, Ministerstva zahraničních věcí České republiky a České rozvojové agentury.

Mgr. Venuše Antoniszynová

koordinátorka EVVO