Kotva
Rozvrhy
i-Škola přihlášení

iSkola.cz

 

 

 
 
Aktuality
Zápis do prvních tříd
24.2.2017

Veškeré informace k zápisu najdete v sekci zápis pro školní rok 2017/2018

Novinky
24.2.2017

Veškeré naše sekce jsou stále plně aktualizovány

Zveme Vás na Masopust
24.2.2017

Konná se dne 28.2.2017 od 11. hod

Mikuláš na Sochorce
9.12.2016

I u nás ve škole chodil. Více se dozvíte v sekci Co se u nás děje

Aktualizace sekcí
5.12.2016

Projeďte si naše stránky - najdete plno novinek - co vše děláme

Novinky
31.10.2016

Školní rok je v plném proudu a my nezahálíme. Navštivte naše odkazy a podívejte se co vše jsme již stihli.

Pomozte nám vyhrát rekonstrukci našich školních toalet.
7.10.2016

Projekt: Domestos pro školy

Naše škola se zapojila do již třetího ročník projektu Domestos pro školy, který má za cíl dlouhodobě zlepšovat úroveň toalet základních a mateřských škol. Více se dozvíte v sekci Co se u nás děje

Jedlová
7.10.2016

Informace o ozdravném pobytu v Jedlové najdete v sekci Co se u nás děje

Nové informace
7.10.2016

Nové informace njdete nejen v sekci Co se u nás děje, ale i u jednotlivých koordinátorů a v sekci adopce na dálku

Novinky
27.9.2016

V týdnu od 19.9 - 23.9. jsme toho zažili opravdu hodně. Více info se dozvíte v jednotlivých sekcí

VODA PRO ŽIVOT
28.8.2016

Na konci června proběhlo na ZŠ A.Sochora dokončení projektu Voda pro život, na který jsme získali dotaci 58 833,- Kč z programu Škola pro udržitelný život.  Více se dozvíte v sekci Ekoškola

 
 
Odběr aktualit

 
 
Mapa webu
A
A
A

ŠVP Plasy 1. - 9. třída

Vloženo: 28.4.2017 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 782x

ŠVP Plasy 1. - 9. třída

 

Vyučující: Mgr. Milena Hampejsová, Mgr. Jana Hanzlová, Mgr. Jana Doubková, Mgr. Lucie Putišková

 

Termín: 12.5.2017 - 19.5.2017

 

Adresa: RS Máj, Peklo 393, Plasy 331 01

 

Příjezd: 19.5. 2017 mezi 11:30 - 12:00 před budovu školy.

 

Dokumenty:

 

Program ŠVP

Jídelníček ŠVP

Řád ŠVP

fotogalerie

 

První pozdrav ze  školy v přírodě  12.5.

Dojeli jsme v pořádku, po příjezdu na nás čekali vychovatelé, kteří malým dětem  odnesli kufry a pomohli s ubytováním. Následovala  zdravotní prohlídka. Celé odpoledne jsme strávili v areálu seznamováním se s pravidly a možnostmi, které nám areál poskytuje, zahráli jsme si seznamovací hry.  Nezapomněli jsme set na místní studánku, která prý dívky a ženy omlazuje. Všichni žáci byli vedoucím školy v přírodě proškoleni o bezpečném chování v areálu i mimo něj. K večeři jsme si mohli vybrat buď žemlovku, nebo nudle s mákem.

 

Den druhý 13.5.

V sobotu jsme se probudili do slunečného dne. Po dobré snídani jsme se vydali do lesa hrát hru „Člověče nezlob se“. Čekalo na nás 100 stanovišť. I přes časté „vracečky“ na stanovištích, jsme se do cíle dostali všichni, někdo rychleji někomu to trvalo déle. Sice nás stihla malá přeháňka, ale nejsme z cukru,a tak jsme se rychle osušili, převlékli  a po obědě, jsme pokračovali v našem dobrodružství.

Odpoledne si nás převzali vychovatelé. Měli pro nás připravený bohatý program. Nejdříve jsme si zahráli hru " Básničkář", potom jsme se rozdělili do 3 skupin a soutěžili proti ostatním školám v areálu. Před večeří stihli pomocí šifer nakreslit dané  město. Po večeři, ke které jsme měli rizoto, jsme si zahráli hru "Samuraj", která nás opravdu bavila. A nakonec jsme plni zážitků padli do postelí. Pro největší jedlíky byla připravena ještě druhá večeře

 

Den třetí  14.5.

I v neděli jsme se probudili do slunečného dne.  V jídelně na nás čekala netradiční snídaně v podobě švédských stolů , kde si každý vybral jídlo podle své chuti.  Na výběr  byla šunka, sýr, zelenina, ovoce, obilné kuličky a lupínky s mlékem nebo jogurtem,  sladké pečivo- bábovky, domácí buchta, perník a jiné dobroty. Po snídani jsme všichni vyrazili na Fantazy minigolf v Plasích. Prožili jsme úžasné dopoledne plné krásných zážitků.  Součástí minigolfu je i minizoo. Děti tak mohly cestou mezi jednotlivými jamkami pozorovat exotická zvířata.  Nejvíce se jim líbili lvi a bílí tygři.  Po návratu jsme si pochutnali na výborném obědu- čočková polévka s klobásou, bramborová kaše a sekaná. V době poledního klidu se obloha zatáhla a trochu zapršelo. Nyní  děti vyrazily na odpolední program se svými vychovateli, aby mohly opět odkrýt další záhady Cesty samuraje.

Nejdříve jsme pokračovali v plnění úkolů na stanovištích a poté jsme si zahráli bojovky o fazolky. Jelikož nám večer počasí nepřálo, vedoucí nám promítali film "Fantastická zvířata a kde je najít" 

 
Čtvrtý den 15.5.:
 
Po vydatné snídani jsme dnes pracovali odděleně. Druhá skupina se vydala po naučné stezce v Plasích. První skupina pracovala na svých denících. Odpoledne již na nás čekali naši vychovatelé. 

Dnešní odpoledne bylo v duchu pokračování celotýdenní soutěže o získání dalšího samurajského meče. První úkol by náročný. Vyhledat, přečíst a naučit se zpaměti co nejvíc jazykolamů a po té se přesunout na cestu Samuraje a plnit náročné úkoly. Cesta byla složitá, vedla i do lesa a útočili na nás ninjové. Jak to dopadlo, si přečteme na nástěnce ve vestibulu před jídelnou. Kuchař Josífek nás překvapil sladkou večeří, měli jsme na výběr buchtičky se šódo nebo krupicovou kaši a teď už řádíme na večerní diskotéce. Zdravíme všechny domů a vzkazujeme – nebojte se o nás, jsme v dobrých rukách, nic nám nechybí a moc se nám tu líbí. 

 

Pátý den 16.5.:

 

Dnešní slunečné dopoledne prožila každá skupina dětí trochu jinak. Žáci od 1. do 4. ročníku se vydali na průzkum cesty po levém břehu řeky Střely. Cesta vedla až ke sportovnímu areálu, jehož součástí bylo velice pěkně vybavené dětské hřiště, na kterém jsme si užili spoustu zábavy.

Žáci od 5.do 9.ročníku byli na exkurzi v místním pivovaru a pak opakovaně navštívili minigolf.

Po chutném obědě ( zeleninová polévka a guláš s rýží)  a poledním klidu se opět vydáváme na Cestu samuraje. Zahráli  jsme si hry "Evoluce" a "Ruka noha" . Po odpolední  svačině jsme si konečně našli čas na hry se svými vychovateli dle našich zájmů. Chlapci hráli fotbal, děvčata přehazovanou nebo badminton. Večer nás čeká noc superhrdinů a křupková párty.

 

Šestý den 17.5.:

 

Den začal báječně, i proto že dnešní noc byla bez přímotopů. J Je tu krásné slunečné počasí stejně jako včera. Na snídani na nás čekaly švédské stoly plné našich oblíbených dobrot. Hned potom velká cesta za pokladem. V lese jsme hledali místa označená fáborky a kolem nich úkol. Úkolů bylo deset a některé byly opravdu záludné, u některých jsme hodně přemýšleli. Těsně před koncem jsme překonávali potok a tady se ukázalo, kdo z našich kluků bude skutečný chlap. Za jejich galantní pomoci jsme překonali těžkou překážku a našli poslední z úkolů. Najít podle azimutu poslední nápovědu na cestě za pokladem nám pomohla paní učitelka Doubková. Vše dopadlo výborně, to už ostatně vidíte na fotografiích. Velký dík za přípravu a realizaci celé hry patří učitelkám Doubkové a Putiškové. 

Po obědě, ke kterému jsme si mohli vybrat buď rajskou, nebo svíčkovou, náš čekaly 2 hry s vychovateli: "pokémoni" a "trakař". Po dohrání her již začal velký jarmark, jehož součástí byla také koblihová party. V 19. hodin byla k večeři gulášová polévka. Po večeři nás čekala scénka z  celotáborové hry. Poté šly malé děti spát a pro všechny ostatní žáky od 4. třídy byla připravena noční bojová hra. 

 

Poslední den ve škole v přírodě 18.5.

 

Po snídani jsme vyrazili na výlet do Plasů. Cílem naší výpravy byl klášter. Starší žáci navštívili konvent, mladší vystoupali na Hodinovou věž s kaplemi.  Odpoledne bylo opět nabité.  Nejdříve jsme zabalili kufry, následovalo vyhodnocení celopobytové hry, vystoupení hosta – beatboxera.  Poté nás čekala netradiční večeře v podobě rautu, kde si každý mohl vybrat podle své chuti. Největší radost dětem udělala pizza, řízky a několik druhů zákusků. Po večeři jsme se převlékli do kostýmů a vyrazili na karneval spojený se závěrečnou diskotékou. Poslední  tečku za skvělým programem udělal pěkný ohňostroj.

Přijedeme zítra 19.5. mezi 11:30 a 12:00 h.